ACU LOGO  
English
ACU Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü ACU Mail ACU TELEFON
 
::.. GENEL BİLGİLER > Tarihçe  GERİ
Artvin Çoruh Üniversitesi 2007 yılında kurulmuş ve 2011 yılında Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Fen Edebiyat fakültesi bünyesinde açılmıştır. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Lisans programı I. VE II. Öğretim ile devam etmektedir. Lisan programının öğretim süresi dört yıldır.
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde 5 Yardımcı Doçent ve yurt içindeki çeşitli üniversitelerde doktora eğitimlerini sürdüren 4 Araştırma Görevlisi bulunmaktadır. Bölümümüzde Yeni Türk Edebiyatı, Eski Türk Edebiyatı, Yeni Türk Dili, Eski Türk Dili ve Türk Halk Edebiyatı olmak üzere 5 Anabilim dalı bulunmaktadır. Bölüm öğrencilerimiz ve öğretim elemanları Erasmus kapsamında çeşitli ülkeler ile işbirliği ve değişim gerçekleştirmektedir. Zorunlu ve Seçmeli derslerden oluşan lisans programını başarı ile tamamlayan öğrenciler Türk Dili ve Edebiyatı lisans mezunu olurlar.
Bölümümüzden mezun olan öğrenciler, lisansüstü eğitimlerine devam edip , üniversitelerde Araştırma Görevlisi, Okutman ve Uzman olabilecekleri gibi pedagojik formasyon eğitimi alarak, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda,özel okullarda ve özel dershanelerde öğretmenlik yapabilmektedirler.
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı