Final Programları


ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ 
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI  GÜZ DÖNEMİ FİNAL SINAV PROGRAMI
BÖLÜM DERS K. DERSLER ÖĞRETİM ÜYESİ  K.S. Z/S FİNAL SAAT DERSLİKLER
TARİH-I YDB 101 İngilizce-I (UZEM) Öğr. Gör. Pınar Yaşar 119 Z 13.01.2020 16.00 D-301 D-302 D-303 D-304    
TDB 101 Türk Dili-I (UZEM) Öğr. Gör. Dr. M. Medeni Doğan 112 Z 15.01.2020 16.00 D-301 D-302 D-303 D-304    
TDB 101 Osmanlıca Paleografyası-I Doç. Dr. Ahmet Atalay 116 Z 15.01.2020 09.00 D-301 D-302 D-303 D-304    
TRH 105 İslam Öncesi Türk Tarihi-I Dr. Arş. Gör. Cihan Oruç 150 Z 16.01.2020 09.00 D-301 D-302 D-303 D-304 D-308 D-305
DOY 101 Dijital Okur-Yazarlık (UZEM) Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Özdemir 103 Z 17.01.2020 16.00 D-301 D-302 D-303 D-304    
TRH 103 İslam Tarihi Doç. Dr. Bayram Arif Köse 134 Z 20.01.2020 09.00 D-301 D-302 D-303 D-304 D-308  
TRH 109 Tarih Metodolojisi-I Dr. Öğr. Üye. Melike Karabacak 128 Z 21.01.2020 09.00 D-301 D-302 D-303 D-304 D-308  
TRH 111 Eskiçağ Tarihi ve Medeniyet Dr. Öğr. Üye. Zemzem Yücetürk 136 Z 22.01.2020 09.00 D-301 D-302 D-303 D-304 D-308  
TARİH-II TRH 205 Osmanlıca Tarihi Metinler-I Doç. Dr. Hamit Şafakçı  78 Z 13.01.2020 11.00 D-301     D-304 D-308  
TRH 201 Türkistan Tarihi Doç. Dr. Ömer Subaşı 87 Z 14.01.2020 11.00 D-301     D-304 D-308  
TRH 207 Osmanlı Tarihi-I Dr. Öğr. Üye. Ali İrfan Kaya 80 Z 15.01.2020 11.00 D-301     D-304 D-308  
TRH 211 Büyük Selçuklu Devleti Tarihi-I Doç. Dr. Bayram Arif Köse 79 Z 17.01.2020 11.00 D-301     D-304 D-308  
TRH 203 Selçuklu Medeniyeti Tarihi Doç. Dr. Bayram Arif Köse 73 Z 21.01.2020 11.00 D-301     D-304 D-308  
TRH 259 Helen ve Roma Tarihi Semineri Dr. Öğr. Üye. Zemzem Yücetürk 15 S 22.01.2020 11.00 D-301     D-304 D-308  
TRH 261  Mısır Medeniyeti Tarihi Dr. Öğr. Üye. Zemzem Yücetürk 51 S 22.01.2020 11.00 D-301     D-304 D-308  
TRH 213  Haçlı Seferleri Tarihi Doç. Dr. Ömer Subaşı  64 Z 23.01.2020 11.00 D-301     D-304 D-308  
TARİH-III TRH 303 Osmanlı Yenileşme ve Fikir Hareketleri Tarihi Dr. Öğr. Üye. Faruk Taşkın 49 Z 13.01.2020 13.00 D-301       D-308  
TRH 307 Yakınçağ Osmanlı Tarihi  Metinleri Dr. Öğr. Üye. Ali İrfan Kaya 47 Z 14.01.2020 13.00 D-301       D-308  
TRH 301 Osmanlı Medeniyeti Tarihi-I Dr. Öğr. Üye. Melike Karabacak 41 Z 15.01.2020 13.00 D-301       D-308  
TRH 361 Osmanlı Tarihi Semineri-I Dr. Öğr. Üye. Melike Karabacak 14 S 16.01.2020 13.00 D-301          
TRH 355 Yakınçağ Avrupa Tarihi Dr. Öğr. Üye. Zemzem Yücetürk 14 Z 17.01.2020 13.00 D-301          
TRH 305 Osmanlı Tarihi-III Dr. Öğr. Üye. Ali İrfan Kaya 45 Z 20.01.2020 13.00 D-301       D-308  
TRH 351 Osmanlılarda Eğitim ve Bilim Dr. Öğr. Üye. Faruk Taşkın 23 S 21.01.2020 13.00 D-301          
TRH 357  Türk Kültür Tarihi Prof. Dr. Nuri Yavuz 24 S 22.01.2020 13.00 D-301          
TARİH-IV TRH 403 Osmanlı Tarihi-V Dr. Öğr. Üye. Zemzem Yücetürk 42 Z 13.01.2020 15.00 D-301       D-308  
TRH 461 Osmanlı Tarihi Semineri-lll Dr. Öğr. Üye. Ali İrfan Kaya 43 S 14.01.2020 15.00 D-301       D-308  
TRH 401 Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Doç. Dr. Ahmet Atalay 43 Z 15.01.2020 15.00 D-301       D-308  
TRH 477 Türk Basın Tarihi Dr. Öğr. Üye. Faruk Taşkın 40 S 16.01.2020 15.00 D-301       D-308  
TRH 463  Osmanlı Eğitim Tarihi Semineri-III Dr. Öğr. Üye. Faruk Taşkın 43 S 17.01.2020 15.00 D-301       D-308  
TRH 459  Osmanlı Medeniyeti Tarihi Semineri I Dr. Öğr. Üye. Melike Karabacak 45 S 20.01.2020 15.00 D-301       D-308  
EDEBİYAT D.KODU DERSLER ÖĞRETİM ÜYESİ  K.S. Z/S FİNAL SAAT DERSLİKLER
EDEBİYAT-I TDE 105 Türkiye Türkçesi I Dr. Öğr. Üye. Erhan Giray 154 Z 13.01.2020 09.00 A-13 A-14 A-15 A-16    
YDB 101 Yabancı Dil I (UZEM) Öğr. Gör. Pınar Yaşar 113 Z 13.01.2020 16.00 A-13 A-14 A-15 A-16    
TDE 101 Osmanlı Türkçesi I Dr. Arş. Gör. Muhittin Kul 129 Z 14.01.2020 09.00 A-13 A-14 A-15 A-16    
AİTB 101 Atatürk İlke ve İnkılapları Tarihi I (UZEM) Doç.Dr. Ömer Subaşı 108 Z 14.01.2020 16.00 A-13 A-14 A-15      
TDE 113 Kompozisyon Dr. Arş. Gör. Özgül Ö. Giray 109 Z 15.01.2020 09.00 A-13 A-14 A-15 A-16    
TDE 111 Türk Halk Edebiyatı I Doç. Dr. Sedat Bahadır 106 Z 16.01.2020 09.00 A-13 A-14 A-15 A-16    
DOY 101 Dijital Okur-Yazarlık (UZEM) Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Özdemir 108 Z 17.01.2020 16.00 A-13 A-14 A-15 A-16    
TDE 107 Eski Türk Edebiyatı I Dr. Öğr. Üye.  Ayşe Çelebioğlu 112 Z 17.01.2020 09.00 A-13 A-14 A-15      
TDE 109 Yeni Türk Edebiyatı I Dr. Öğr. Üye. Neşe Oktay 147 Z 20.01.2020 09.00 A-13 A-14 A-15 A-16 A-25  
EDEBİYAT-II TDE 205 Eski Türkçe I Dr. Öğr. Üye. Sabina Abid 127 Z 13.01.2020 11.00 A-13 A-14 A-15 A-16    
TDE  201 Osmanlı Türkçesi III Dr. Öğr. Üye. Eşref Temel 116 Z 14.01.2020 11.00 A-13 A-14 A-15 A-16    
TDE 111 Türkiye Türkçesi III Dr. Öğr. Üye. Erhan Giray 103 Z 15.01.2020 11.00 A-13 A-14 A-15      
TDE 207  Eski Türk Edebiyatı III Dr. Öğr. Üye. Ayşe Çelebioğlu 108 Z 16.01.2020 11.00 A-13 A-14 A-15      
TDE 209 Yeni Türk Edebiyatı III Dr. Öğr. Üye. Neşe Oktay 126 Z 17.01.2020 11.00 A-13 A-14 A-15 A-16    
TDE 221 Türk Halk Edebiyatı III Dr. Öğr. Üye. Mehmet Özdemir 92 Z 20.01.2020 11.00 A-13 A-14 A-15      
EDEBİYAT-III TDE 351 Arapça Mehmet Sıddık Özdemir 76 Z 13.01.2020 13.00 A-13 A-14 A-15     A-26(engelli)
TDE 303 Eski Türk Edebiyatı V Doç. Dr. İbrahim Kaya 93 Z 14.01.2020 13.00 A-13 A-14 A-15     A-26
TDE 361 Çağdaş Türk Şiiri Dr. Arş. Gör. Özgül Ö. Giray 68 Z 15.01.2020 13.00 A-13 A-14 A-15     A-26
TDE 305 Yeni Türk Edebiyatı V Dr. Öğr. Üye. Elif Kaya 81 Z 16.01.2020 13.00 A-13 A-14 A-15     A-26
TDE 307 Türk Halk Edebiyatı V Dr. Öğr. Üye. Mehmet Özdemir 87 Z 17.01.2020 13.00 A-13 A-14 A-15     A-26
TDE 301 Türkoloji Araştırma Yöntem ve Teknikleri Dr. Öğrç Üye. Mehmet Özdemir 95 Z 20.01.2020 13.00 A-13 A-14 A-15     A-26
TDE 355 Kıpçak Türkçesi Dr. Öğr. Üye. Sabina Abid 86 Z 21.01.2020 13.00 A-13 A-14 A-15     A-26
EDEBİYAT-IV TDE 463 Geçmişten Günümüze Türk Kültürü Doç. Dr. Sedat Bahadır 89 Z 13.01.2020 15.00 A-13 A-14 A-15      
TDE 459 Çağdaş Türk Edebiyatları Dr. Öğr. Üye. Erhan Giray 85 Z 14.01.2020 15.00 A-13 A-14 A-15      
TDE 405 Eski Türk Edebiyatı VII Dr. Öğr. Üye. Ayşe Çelebioğlu 95 Z 15.01.2020 15.00 A-13 A-14 A-15      
TDE 403 Cümle Bilgisi Dr. Öğr. Üye. Sabina Abid 93 Z 16.01.2020 15.00 A-13 A-14 A-15      
TDE 453 Gramatikal Metin Tahlili Dr. Öğr. Üye. Erhan Giray 48 Z 17.01.2020 15.00 A-13 A-14        
TDE 451 Tatar Türkçesi Dr. Öğr. Üye. Sabina Abid 55 Z 20.01.2020 15.00 A-13 A-14        
TDE 407 Yeni Türk Edebiyatı VII Dr. Öğr. Üye. Elif Kaya 93 Z 21.01.2020 15.00 A-13 A-14 A-15      
TDE 401 Türk Dili ve Edebiyatı Çözümlemeleri     S   15.00            
SOSYOLOJİ D.KODU DERSİN ADI ÖĞRETİM ÜYESİ  K.S. Z/S FİNAL SAAT DERSLİKLER
SOSYOLOJİ-I YDB 101 Yabancı Dil I (UZEM) Öğr. Gör. Pınar Yaşar 58 Z 13.01.2020 16.00 D-117 D-118        
AİTB 101 Atatürk İlke ve İnkılapları Tarihi I (UZEM) Doç.Dr. Ömer Subaşı 58 Z 14.01.2020 16.00 D-117 D-118        
SOS 109 Sosyoloji Tarihi I Dr. Öğr. Üye. Jale Karhan 57 Z 15.01.2020 09.00 D-117 D-118        
TDB 101 Türk Dili I (UZEM) Öğr. Gör. Dr. M. Medeni Doğan 53 Z 15.01.2020 16.00 D-117 D-118        
FLS 101 Felsefeye Giriş I Dr. Öğr. Üye. Ebru Güven 64 Z 16.01.2020 09.00 D-117 D-118        
DOY 101 Dijital Okur-Yazarlık Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Özdemir 58 Z 17.01.2020 16.00 D-117 D-118        
SOS 107 Klasik Mantık Dr. Öğr. Üye. Caner Çiçekdağı 63 Z 17.01.2020 09.00 D-117 D-118       H(D-205)
SOS 101 Sosyolojiye Giriş I Dr. Öğr. Üye. İlknur Beyaz Özbey 61 Z 20.01.2020 09.00 D-117 D-118        
SOSYOLOJİ-II SOS 215 Sosyal Antropoloji Doç. Dr. Mehmet Şükrü Nar 52 Z 13.01.2020 11.00 D-117 D-118        
SOS 219 Felsefe Tarihi I Dr. Arş. Gör. Arcan Aydemir 46 Z 14.01.2020 11.00 D-117 D-118        
SOS 255 Hukukun Temel Kavramları Öğr. Gör. Erhan Kırmızı 39 S 15.01.2020 11.00 D-117 D-118        
SOS 217 Siyaset Bilimi - I Doç. Dr. Armağan Öztürk 77 Z 16.01.2020 11.00 D-117 D-118 D-119     H(D-201)
SOS 209 Psikolojiye Giriş - I Dr. Öğr. Üye. İlknur Beyaz Özbey 56 Z 17.01.2020 11.00 D-117 D-118       H(D-205)
SOS 201 Sosyoloji Teorileri - I Dr. Öğr. Üye. Kerem Özbey 79 Z 20.01.2020 11.00 D-117 D-118 D-119     H(D-201)
SOS 207 Sosyal Bilimler Metodolojisi - I Dr. Öğr. Üye. Metin Türkmen 57 Z 21.01.2020 11.00 D-117 D-118       H(D-205)
SOSYOLOJİ-III SOS 359 Kültür Sosyolojisi  Doç. Dr. Mehmet Şükrü Nar 17 S 13.01.2020 13.00 D-117          
SOS 307 Çağdaş Felsefe Teorileri Dr. Öğr. Üye. Celal Sabancı 51 Z 14.01.2020 13.00 D-117 D-118       H(D-205)
SOS 303 Sosyal Psikoloji - I Dr. Öğr. Üye. Jale Karhan 57 Z 15.01.2020 13.00 D-117 D-118       H(D-201)
SOS 369 Tarih Sosyolojisi Doç. Dr. Armağan Öztürk 33 S 16.01.2020 13.00 D-117 D-118       H(D-205)
SOS 309 Kent Sosyolojisi Dr. Öğr. Üye. Kerem Özbey 46 Z 17.01.2020 13.00 D-117 D-118       H(D-205)
SOS 305 Osmanlı Toplum Yapısı Dr. Öğr. Üye. Metin Türkmen 48 Z 20.01.2020 13.00 D-117 D-118       H(D-205)
SOS 355 Hukuk Sosyolojisi Dr. Öğr. Üye. Metin Türkmen 40 S 21.01.2020 13.00 D-117 D-118       H(D-205)
SOSYOLOJİ-IV SOS 453 Siyasal Antropoloji Doç. Dr. Mehmet Şükrü Nar 16 S 14.01.2020 15.00     D205      
SOS 401 Siyaset Sosyolojisi Doç. Dr. Armağan Öztürk 60 Z 15.01.2020 15.00 A1 A2        
SOS 407 Türkiye'de Sosyoloji - I Dr. Öğr. Üye. Kerem Özbey 44 S 16.01.2020 15.00     D204 D205    
SOS 405 Güncel Sosyolojik Tartışmalar Doç. Dr. Armağan Öztürk 57 Z 17.01.2020 15.00 A7 A8        
SOS 451  Aile Sosyolojisi Dr. Öğr. Üye. Jale Karhan 53 S 20.01.2020 15.00 A7 A8        
SOS 403 İletişim Sosyolojisi Dr. Öğr. Üye. Jale Karhan 53 Z 22.01.2020 15.00 A7 A8        
SOS 457 Sosyal Hizmet ve Uygulamaları Dr. Öğr. Üye. İlknur Beyaz Özbey 47 S 23.01.2020 15.00     D201 D202    
FELSEFE D.KODU DERSLER ÖĞRETİM ÜYESİ  K.S. Z/S FİNAL SAAT DERSLİKLER
FELSEFE-I YDB 101 Yabancı Dil I (UZEM) Öğr. Gör. Pınar Yaşar 14 Z 13.01.2020 16.00 A-17          
FLS 103 İlkçağ Felsefe Tarihi ve Metinleri I Dr. Öğr. Üye. Celal Sabancı 26 Z 13.01.2020 09.00 A-17          
AİTB 101 Atatürk İlke ve İnkılapları Tarihi I (UZEM) Doç. Dr. Ömer Subaşı 13 Z 14.01.2020 16.00 A-17          
TDB 101 Türk Dili I Öğr. Gör. Dr. M. Medeni Doğan 11 Z 15.01.2020 16.00 A-17          
FLS 101 Felsefeye Giriş I Dr. Öğr. Üye. Ebru Güven 15 Z 16.01.2020 09.00 A-17          
DOY 101 Dijital Okur-Yazarlık (UZEM) Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Özdemir 291 Z 17.01.2020 16.00 A-17          
FLS 105 Klasik Mantık Dr. Öğr. Üye. Caner Çiçekdağı 25 Z 17.01.2020 09.00 A-17          
SOS 115 Sosyolojiye Giriş I Dr. Öğr. Üye. Kerem Özbey 19 Z 20.01.2020 09.00 A-17          
FELSEFE-II FLS 253 Platon ve Felsefesi Dr. Öğr. Üye. Caner Çiçekdağı 9 S 13.01.2020 11.00 A-17          
FLS 201 Batı Ortaçağ ve Rönesans Felsefe Tar. Met. I Dr. Öğr. Üye. Ebru Güven 21 Z 14.01.2020 11.00 A-17          
FLS 205 Türk İslam Felsefesi Tarihi I Dr. Öğr. Üye. Ebru Güven 13 Z 15.01.2020 11.00 A-17          
FLS 207 Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri Doç. Dr. M. Çağatay Korkmaz 10 S 16.01.2020 11.00 A-17          
FLS 251 Felsefe Kavramları I Dr. Öğr. Üye. Celal Sabancı 14 Z 17.01.2020 11.00 A-17          
FLS 203 Psikolojiye Giriş I Dr. Öğr. Üye. İlknur Beyaz Özbey 8 Z 20.01.2020 11.00 A-17          
FELSEFE-III FLS 303 Bilgi Teorisi Dr. Öğr. Üye. Ebru Güven 32 Z 13.01.2020 13.00 A-17          
FLS 301 17. YY. Felsefe Tarihi ve Metinleri Dr. Öğr. Üye. Caner Çiçekdağı 37 Z 14.01.2020 13.00 A-17          
FLS 305 Bilim Tarihi Dr. Öğr. Üye. Ebru Güven 33 Z 15.01.2020 13.00 A-17          
FLS 359 Siyasi Düşünceler Tarihi Dr. Öğr. Üye. Celal Sabancı 31 S 16.01.2020 13.00 A-17          
FLS 307 Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi Doç. Dr. S.Ahmet Satıcı 33 Z 17.01.2020 13.00 A-17          
FLS 351 Eğitim Felsefesi Dr. Öğr. Üye. Gözde Eken 31 S 20.01.2020 13.00 A-17          
FELSEFE-IV FLS 403 Çağdaş Felsefe Tarihi ve Metinleri I Dr. Öğr. Üye. Celal Sabancı 29 Z 13.01.2020 15.00 A-18          
FLS 453 Özgürlük Kuramları Dr. Öğr. Üye. Ebru Güven 29 S 14.01.2020 15.00 A-17          
FLS 455 Dil Felsefesi Dr. Öğr. Üye. Caner Çiçekdağı 29 S 15.01.2020 15.00 A-17          
FLS 409 Siyaset Felsefesi Dr. Öğr. Üye. Celal Sabancı 29 Z 16.01.2020 15.00 A-17          
FLS 407 Osmanlı Dönemi Bilim ve Felsefe Dr. Öğr. Üye. Celal Sabancı 30 Z 17.01.2020 15.00 A-18          
FLS 401 Felsefi Metin Okuma ve Yazma Dr. Öğr. Üye. Caner Çiçekdağı 29 Z 20.01.2020 15.00 A-17          
FLS 405 Klasik Sosyoloji Kuramları Dr. Öğr. Üye. Metin Türkmen 30 Z 21.01.2020 15.00 A-17          
BATI DİLLERİ D.KODU DERSLER ÖĞRETİM ÜYESİ  K.S. Z/S FİNAL SAAT DERSLİKLER
HAZIRLIK-A/B HAZ001 İngilizce Okuma Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Ataş 69 Z 06.01.2020 13.00 D-120 D-121 D-122      
HAZ001 İngilizce Yazma Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Ataş 69 Z 07.01.2020 13.00 D-120 D-121 D-122      
HAZ001 Temel İngilizce Öğr. Gör. Özlem E. Çavdar 69 Z 08.01.2020 13.00 D-120 D-121 D-122      
HAZ001 İngilizce Dinleme ve Konuşma Öğr. Gör. Pınar Yaşar 69 Z 09.01.2020 13.00 D-120 D-121 D-122      
HAZ001 İngilizce Dilbilgisi Öğr. Gör. Hakan Yeniçeri 69 Z 10.01.2020 10.00 D-120 D-121 D-122      
B. DİLLERİ-I IDE107  Dilbilim-I Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Efe 47 Z 13.01.2020 13.00 D-120 D-122        
TRH101 Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi-I (UZEM) Doç. Dr. Ömer Subaşı 42 Z 14.01.2020 16.00 D-120 D-122        
IDE101 Akademik Düşünme ve Yazma Öğr. Gör. Özlem E. Çavdar 45 Z 15.01.2020 13.00 D-120 D-122        
TDB 101 Türk Dili-I (UZEM) Öğr. Gör. Dr. M. Medeni Doğan 42 Z 15.01.2020 16.00 D-120 D-122        
IDE103 Edebi Terimler-I Dr. Öğr. Üyesi Hakan Gültekin 45 Z 16.01.2020 13.00 D-120 D-122        
IDE 111 Dijital Okur-Yazarlık (UZEM) Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Özdemir 295 Z 17.01.2020 16.00 D-120 D-122        
IDE105 İngiliz Edebiyatı İncelemesi-I  Dr. Öğr. Üyesi Hakan Gültekin 47 Z 20.01.2020 13.00 D-120 D-122        
IDE109 Mitoloji Dr. Öğr. Üyesi Arsev A. A. Yıldıran 47 Z 21.01.2020 13.00 D-120 D-122        
B. DİLLERİ-II IDE207 Anlatım Teknikleri Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Efe 3 Z 14.01.2020 11.00 D-122          
YDB203 Yabancı Dil-I (Temel Rusça) Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Özberk 3 Z 15.01.2020 11.00 D-122          
IDE209 Uygulamalı Dilbilim Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Efe 3 Z 16.01.2020 11.00 D-122          
IDE205 Tiyatroya Giriş Dr. Öğr. Üyesi Hakan Gültekin 3 Z 17.01.2020 11.00 D-122          
IDE203  İngiliz Romanı-I Dr. Öğr. Üyesi Arsev A. A. Yıldıran 3 Z 20.01.2020 11.00 D-122          
IDE201 Şiire Giriş-I  Dr. Öğr. Üyesi Arsev A. A. Yıldıran 3 Z 21.01.2020 11.00 D-122          
DEKAN YARD. Dr. Öğr. Üye. Eşref TEMEL Dr. Öğr. Üye. Kerem ÖZBEY DEKAN Prof. Dr. Nuri YAVUZ